Informace - Články


Ozdravný pobyt v Luhačovicích


Členové MO STP Sloup –Šošůvka se ve dnech 7.6. až 21.6.2008 vypravili do Luhačovic na ozdravný rekondiční pobyt. Ve dvou turnusech se ho zúčastnilo celkem 82 členů, z nichž většina byla ubytována v hotelu Vltava, část ve vile Bystrica, všichni jsme se stravovali v hotelu Vltava.

Milada Kašpárková,
Příspěvky,
přečteno 1700x,
24.6.2008Hlavním programem pobytu byly procedury zúčastněných dle individuálního zdravotního stavu – např. vířivé či střídavé koupele nohou i rukou, inhalace, pobyt v aerosolové komoře, parafínové obklady, plavání či skupinové cvičení v bazénu. Procedury probíhaly v hotelech Morava a Palace. Nezapomínali jsme ani na ranní rozcvičky, při kterých jsme měli možnost poznat prvky jógy.
Na naučné procházce po lázních jsme se seznámili s minerálními prameny (Vincentka, Ottovka, Aloiska a pramen Dr. Šťastného) a s historií a architekturou lázní Luhačovice. Vzhledem k velkému časovému rozložení procedur jsme individuálně navštívili např. lesní hřbitov s pomníkem B. Smetanové, přehradu, Pozlovice, projeli jsme lázně a jejich okolí vláčkem, navštívili různé kulturní akce, ať už to byly kolonádní koncerty dechové či vážné hudby nebo divadelní představení (velký úspěch mělo představení Třikrát život v Lázeňském divadle, kde jsme měli možnost shlédnout herecké umění Simony Stašové, Veroniky Gajerové, Oldřicha Víznera a Otakara Brouska ml.). Většina zúčastněných rovněž navštívila solnou jeskyni a také se nechala osvěžit paní masérkou.

Překvapením a také prohloubením našich znalostí byla návštěva MUDr. Fabíka z Brna, který nás seznámil s využitím bylinek v léčení pohybového ústrojí a krevního tlaku.

Náš dík patří paní Marii Filoušové, vedoucí obou pobytů, za její vřelý a lidský vztah ke všem členům tohoto ozdravného setkání. .
Za zajištění finančních prostředků na dopravu děkujeme OÚ Šošůvka, Sloup a Vysočany.

Milada Kašpárková, MO STP Sloup-ŠošůvkaFotografie

My z pobytu č. 1

24.6.2008

Kolonáda 1

24.6.2008

Kolonáda 2

24.6.2008

Kolonáda a Jurkovičův dům

24.6.2008

Krojovaný průvod

24.6.2008

Solná jeskyně

24.6.2008

Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvekhttp://www.sosuvka.com - Informační server obce Šošůvky